Keď uvidíte svoje sny kráčať v snehu
a na srdiečkach pocítite nehu,
keď snehová vločka zacengá Vám na nose,
nech tíško znejú slová:
                                 Prajeme Vám krásne Vianoce...

24.10.2010 - Dnes ráno pozrela moja panička do kalendára a potom povedala, že mám taký malý sviatok :o) Aký sviatok? Narodeniny som už mala a hoci sa vonku poriadne ochladilo, na Vianoce to ešte nevyzerá... Potom mi ukázala túto fotku malého šteniatka. Že vraj to som ja, presne pred dvoma rokmi, keď si ma doviezla domov. Verili by ste tomu?! Hi, hi. Veď sa na seba vôbec nepodobám. Mala som vtedy štyri a pol mesiaca. Za tie dva roky sa toho veľa zmenilo. Narástla som a dnes som už dospelá slečna. Vážim 2,50 kg, vlásky mám až po zem (ešte som nebola ostrihaná, hoci mi to panička často sľubuje). Som poslušná a kľudná. Rada mám spoločnosť dvojnohých aj štvornohých kamarátov. Tých väčších sa trošku bojím, ale ozaj len trochu.  Doma sa najradšej hrávam s "plyšákmi" ale na rozdiel od niektorých mojich kamarátov som žiadnu hračku ešte nezničila. Mám rada dlhé prechádzky a ešte radšej chodím do našej záhradky. Hrám sa tam s loptičkou a naháňam sa s kamarátmi. No a zo všetkého najradšej sa sa pritúlim k mojej paničke a nechám sa od nej hladkať. Hovorí o mne, že som jej malé slniečko a zlatíčko a ja ju mám najradšej na celom svete.

18.09.2010 - Ani sme sa nenazdali a leto je za nami. Oproti minulému roku sme si ho moc neužili. Často pršalo a nedalo sa chodiť na výlety. Aj na záhradke bolo blata až po uši :o) No a keď náhodou nepršalo, slniečko nám to asi chcelo vynahradiť: Pripekalo tak, že sme vyhľadávali chládok a na behanie a naháňanie s kamarátmi som ani nepomyslela.
Leto však pomaly končí. Prichádza jeseň a s ňou studené a upršané počasie. Keď ideme ráno na prechádzku vonku je ešte tma. Pomaly bude na čase vytiahnuť svetríky a pláštenky.  Na záhradku chodíme už len občas. Namiesto toho chodíme do parku pri našom paneláku. Vždy tam stretnem veľa mojich kamarátov. Mám rada jesenné prechádzky po parku. Zo stromov začína opadávať lístie. A pod stromami sú malé hnedé loptičky - gaštany. Chcela som ich ochutnať, ale neboli dobré, nechutili mi a ešte ma aj panička vyhrešila. Nepáči sa jej ani
druhá moja jesenná zábava - váľať sa v šuchotavom, farebnom lístí. Pre moje jesenné zábavy nemá veľa pochopenia (občas však prižmúri aspoň jedno oko).  Moja panička povedala, že možno ešte bude babie leto. Teraz neviem, či to doterajšie bolo dedovské, či aké, ale teším sa, že si ešte slniečka užijeme.

20.07.2010 - Nakoniec sme sa všetci dočkali a prišlo leto, čas kúpania, výletov, dovoleniek... No a keď konečne prišlo prinieslo so sebou aj letné počasie, (občas aj vyššie teploty, ako by sa nám páčilo). Mnohí naši kamaráti sú na dovolenke, pri vode, pri mori, na chatách a veru nikomu sa nechce sedieť pri počítači. Na to bude dosť času na jeseň a v zime. A veru ani my nesedíme doma. Síce nikam necestujeme, ale väčšinu času trávime vonku, na záhrade.  Našu malú záhradku mám veľmi rada. Je tam všetko na hry a zábavu a nikto ma nehreší, keď sa naháňam, či kotúľam v tráve. Je tam bazénik, v ktorom by som sa mohla ochladiť, no musím sa priznať, že podobrotky doňho nevleziem. To ma panička musí doňho vložiť a namočiť a aj potom sa z neho snažím dostať čím skôr von. Skrátka, na rozdiel od niektorých kamarátov sa radšej vyhrievam na slniečku a keď je ho už veľa odpočívam v chládku. Možno ste zvedaví, ako to dopadlo s mojim strihaním. Hi, hi.... Asi ste si domysleli, že moja panička si to zasa rozmyslela. Mám vlásky trochu skrátené, ale aj tak sú skoro až po zem. Takže z ozajstného strihanie ani tentoraz nič nebolo. Nevadí, ja som s mojim účesom aj takto spokojná :o) Kamaráti moji, prajem vám krásnu dovolenku a veselé prázdniny. Verím, že si ich budete užívať rovnako, ako ja, nech ste kdekoľvek. Prajem vám veľa slniečka a zábavy. Pá, páá... 

13.06.2010 - Nakoniec som sa dnešného dňa dočkala. Kalendár síce nepoznám, ale už od rána som tušila, že práve dnes mám narodeniny. Prezradili mi to nielen nové hračky, ktoré ma čakali hneď ráno, ale aj môj noštek :o) Všade to tak dobre voňalo, že sa mi začali zbiehať slinky. Keď som uvidela moju narodeninovú tortu hneď mi bolo všetko jasné. Pravá psia torta  - kuracie mäsko s ryžou a psími keksíkmi. A navrchu bola  sviečka, ešte k tomu zapálená... Našťastie mi ju pomohli sfúknuť aby som si nespálila noštek a ja som mohla maškrtiť. Určite nemusím hovoriť, ako mi chutilo. Radšej si pozrite moje video. Hneď po torte prišli na radu ostatné darčeky. Bola ich veru celá kopa. "Plyšáci", maškrtky, mašličky aj tepláčky. Najväčšiu radosť som mala s plyšových zvieratiek. Okrem húsenice, macka a psíka som dostala už tretiu kačičku, ktorá aj pri tom najmenšom pohybe píska (či gagoce). Darčeky som dostala nielen od paničky, ale aj od mojich kamarátok a kamarátov. Pani poštárka u nás tento týždeň veľa razy zazvonila s balíčkom pre mňa. Veľmi pekne za ne  ďakujem, urobili ste mi veľkú radosť. Len neviem, prečo k narodeninám patrí aj fotenie. To bolo samé: tu sa pozri, tam sa otoč, nebehaj... a ja som sa predsa chcela všetkým pochváliť s darčekmi. Ale aspoň si môžete celý môj deň pozrieť aj vy, na narodeninových fotkách. Asi tú moju paničku dobre poslúcham, keď som dostala toľko darčekov. Niekedy sa síce stane, že zle počujem a urobím, čo mi káže až keď to povie druhý raz, ale inak som véééľmi dobrá a poslušná, aspoň ja si to o sebe myslím. Celý deň som dnes pyšne chodila s novými hračkami, ešte aj na prechádzku som si vzala novú loptičku so sebou, aby som sa pochválila. Tie najmilšie hračky si vezmem aj na noc do brlôžka a určite sa mi o mojich narodeninách niečo pekné bude snívať. Nakoniec sa chcem poďakovať všetkým mojim kamarátkam a kamarátom, ktorí si na mňa spomenuli a poslali mi prianičká, alebo mi napísali do návštevnej knihy. Ďakujem.

 

 17.05.2010 - Poviem vám, kamaráti, že hoci podľa kalendára je máj a v máji by vonku mala byť jar a hriať slniečko, v skutočnosti je to celkom inak. Skoro každý deň prší a je chladno. Najradšej by som paničke povedala, aby mi zo skrine vytiahla aspoň svetrík, taká mi je zima. No a na záhradke som nebola už celý týždeň. Veď čo tam... Ak aj náhodou neprší, všade je voda a blato. Ani na vychádzky sa mi chodiť nechce. Tak sa len hrám v byte, vymýšľam a čakám, kedy sa to skončí. Panička sa pustila do šitia a tak jej občas pomáham. Teda, nie že by som aj ja šila, ale vždy potrebuje niečo vyskúšať a hoci to nemám rada, viem, že ma odmena neminie a tak jej robím modelku :o) Včera mi prezradila, že o necelý mesiac budem mať narodeniny a tak musím mať aj nové oblečky a tričká. Jupíííí!!!! Narodeniny. Už viem, čo to je, veď to už budú moje druhé narodeniny. Tak sa už teraz teším na tortu, na darčeky a na ďalšie prekvapenia. Len aby mi ten mesiac rýchlo ubehol... A po narodeninách bude ešte jedna novinka. Ja tomu síce príliš neverím, ale vraj ma dajú ostrihať. No uvidíme... Som zvedavá, či sa vám potom budem páčiť?

20.04.2010 - Našu záhradku mám najradšej. Vždy je tam kopa zábavy a dá sa tam dobre hrať. Často sa tam stretávam so Sejkom a Armaníkom a to by ste mali vidieť, ako vyvádzame. Tento rok som tam zažila už aj dve väčšie prekvapenia - stretnutia s ďalšími mojimi kamarátmi. Dopredu som o nich ani len netušila, Naháňala som sa ako obyčajne s loptičkou, keď som začula známe štekanie. Utekala som k bráničke a to už som videla prichádzať nielen našu malú Maťku, Sejka a Armaníka, ale aj ďalších mojich kamarátov s paničkami Aďkou, Maťkou, Barborkou a druhou Maťkou (Maťky mali presilu, boli tam až tri).   Boli na klubovej výstave vo Viničnom držať palčeky ďalším našim kamarátom a po ceste sa u nás zastavili porozprávať, čo majú nové. Bolo to radosti! Poznáme sa už dlho, tak sme si mali aj my čo porozprávať a potom už sme sa len hrali, naháňali a ako hovorí moja panička, "lietali" sme po záhrade s hračkami. Veď sa pozrite na naše fotečky  a uvidíte, ako sme si to popoludnie užili. Hneď v ten deň sme sa dohodli aj na ďalšom stretnutí a túto sobotu sa nás tam zišlo ešte viac.  Paničky si posadali ku kávičke a my sme mali celú záhradku len pre seba. Slniečko svietilo a hrialo a čas utekal. Našťastie ani toto stretnutie nebolo posledné. Cestou domov paničky kontrolovali, či sme sa náhodou nevymenili, keď nás nie je počuť :o) Unavení z celého dňa sme totiž všetci zaspali už v aute. Určite si domyslíte, o čom sa nám snívalo. Tak ahojte, a čoskoro zasa dovidenia!

22.03.2010 - Konečne sme sa dočkali a prišla jar. A to nielen v kalendári, ale aj v prírode. Jar je asi pre všetkých psíkov to najkrajšie obdobie. Nemusíme nosiť oblečky a neoziabu nás labky. Slniečko svieti, ale len toľko, že je príjemne teplo. Všade naokolo rastú kvety a my sme konečne prvý raz po zime išli pozrieť na našu záhradku. Neviem si ani predstaviť, že by sme prvý jarný deň strávili inde, ako práve na záhradke. Prvé, čo som zistila bolo, že krtkovia tuším v zime nespali. Trávnik bol plný kopčekov a veru budem musieť lepšie záhradku strážiť, aby sa nám tu zasa neudomácnili. Jazierko tiež  vyzeralo smutne. Nie sú tam rybičky na vodné rastlinky si tiež musím počkať... Najväčšiu radosť som mala, keď som zistila, že u susedov majú šteniatko JRT. Je to ešte len malý drobec, ale určite s nim onedlho zažijeme kopu zábavy. Žiaľ, na jeho fotku si musíte chvíľu počkať. Keď panička vytiahla foťák schoval sa do domčeka. Hi, hi, tuším bude ako ja :o) Ako vidíte na mojich fotkách, panička sa mohla snažiť koľko chcela, nemala som na fotenie náladu. No nejaké fotky sa predsa len podarili a hneď v prvý deň, keď bude pršať, sadneme si k počítaču a pridáme ich na stránku. Kým však svieti slniečko radšej behám po záhradke, ako sedím pri počítači. Veď to určite poznáte a tiež sa snažíte využiť pekné počasie. Tak, ja na dnes končím a prajem vám všetkým veľa pekných dní plných jarného slniečka. Pááá...


14.03.2010 - Meginka a šteniatka hľadajú nové domovy!
Meginka a jej šteniatka boli zachránené z ulice obce, kde Megi sama porodila. Vonku bola zima a fujavica...Teraz sú už v bezpečí, v dočasnej opatere v Bardejove. Meginka je mladá, veľmi milá a priateľská fenka. Zo začiatku je trošku opatrná a plachšia, keď sa osmelí, tak Vám donesie aj loptičku na hranie! :)
Bude úžasnou spoločníčkou k rozumným deťom, ako aj k starším ľuďom. Zbožňuje hladkanie a maznanie, a začína si užívať život. Každý, kto ju spozná osobne, tak si ju hneď zamiluje.
Šteniatok je spolu päť, 2 fenky a 3 psíci - Lili, Fina, Jonatán, King a Drobček.
Pre všetkých hľadáme len tie najlepšie rodiny. Kontakt - 0905 136 016, 0908 065 329


03.03.2010 - Pozývame Vás na internetovú aukciu venovanú opusteným, týraným a nechceným zvieratám. V poradí je to už šiesta zo siedmych aukcií, do ktorej sme sa zapojili a prispeli aj my. Čaká na Vás vyše 340 krásnych vecičiek - napríklad sošky, plyšáky, hračky pre deti, kabelky, tričká, potreby pre psíkov a mačičky, knižky, kozmetika, a ďalšie...
Každý si určite niečo vyberie. Príďte si vydražiť krásne vecičky a pomôže tak tuláčikom, ktorí to potrebujú a zároveň urobte radosť sebe, svojim deťom, rodine, priateľom alebo známym.
Finančný výťažok bude venovaný zvieratám, ktoré sa ocitli v núdzi. Každý centík im môže zlepšiť ich osud alebo zachrániť život. Potrebujú našu pomoc.

Aukciu nájdete tu - http://www.psiadusa.sk/forum/viewforum.php?f=68 Ďakujeme.

20.02.2010 - Len čo sa u nás začal topiť sneh, moja panička zbalila tašku, pániček naštartoval auto a vyrazlili sme na cestu. Kam? No predsa na návštevu za našimi kamarátkami Bruuk, Elinkou a Ennynkou do Třinca. Mali sme na to tentoraz o jeden dôvod viac, pretože Elinka a Ennynka oslávili pred nedávnom 5. narodeniny. Cesta nám rýchlo ubehla a len čo sme zaparkovali pred domom, kde kamošky bývajú už nám bežali oproti. Po krátkom zvítaní sme museli "vytrpieť" povinné fotenie (tentoraz našťastie len pár záberov). Potom oslávenkyne dostali darčeky - plyšových hrošíkov a zvyšok dňa sme sa mohli hrať.  Najprv sme sa chvíľu naháňali a potom sme sa hrali na schovávačku. To sa mi však nepáčilo. Veď len skúste hľadať niekoho v cudzom byte :o( Lepšie bolo, keď mi Elinka s Ennynkou začali ukazovať svoje hračky. Tie ich ale majú poriadnu kopu. Bude to asi preto, že dobre poslúchajú. Paničky sa jedna druhej pochválili, čo majú nové a čo ktorá od posledného stretnutia urobila. No a ja som od bruuk a mojich kamošiek okrem maškrtiek dostala krásny fialový svetríček a zasa celú kopu prekrásnych mašličiek. To viete, jar sa blíži a ja si veru na parádu potrpím :o) Ani sme sa nenazdali ako nám deň ubehol, len keď bol čas ísť domov. Cesta domov nám rýchlo ubehla a ja som hneď išla spinkať do pelieška. To viete, bol to dlhý deň a tak som bola trošku unavená. Celú noc sa mi snívalo o tom, ako sa naháňam s kamarátkami a aký som mala krásny výlet. Dúfam, že čoskoro bude jar a my sa znovu stretneme, pre zmenu u nás, na záhradke.

30.01.2010 - Ani sme sa nenazdali a máme za sebou prvý mesiac tohto roku. Čo nám doniesol? Po dlhom čakaní, sme sa nakoniec dočkali snehu aj u nás, v Trnave. Už sme tomu ani moc neverili, ale jedno ráno, keď sme sa zobudili nás čakalo biele prekvapenie. Pretože sneh u nás väčšinou vydrží len krátko, rýchlo sme sa obliekli a utekali von. Sneh si pamätám už z minulej zimy, ale vtedy ho bolo menej a v ten deň čo napadal sa aj roztopil. Tak som si to tentoraz vychutnala a keby nebola taká zima, veru že ma panička ani domov nedostane :o) Aj tak si dlho nebola istá tým, koho to vlastne berie domov, lebo som vyzerala ako snehuliak. Ak chcete vidieť, ako som si užívala sniežik, pozrite na moje fotečky. Najväčšiu radosť som mala až poobede, keď sme stretli tuším všetkých kamarátov z celého sídliska. To sme sa naháňali a brodili v tom najväčšom snehu a na rozdiel od našich paničiek nám vôbec nebola zima. No a potom sme pátrali. Môj kamarát Rocky mal nové topánočky a jednu z nich stratil. Hoci sme sa snažili, nepodarilo sa nám ju nájsť a tak bude musieť po zvyšok zimy Rocky chodiť po troch labkách. Hi, hi... A ešte jedna novinka - do môjho šatníka pribudla krásna a teplučká bundička od šikovnej Marianky. Pozrite, ako mi sluší, hoci toho fotenia som už mala plné zuby určite uznáte, že som v nej kočka :o)

24.01.2010 - Obrátili sa na nás s prosbou o pomoc naše kamarátky Tinka s Lorčou, zo stránky http://www.bety.wbl.sk/. Majú v dočasnej domácej opatere asi trojmesačné šteniatko kríženca Ajku z útulku v Brezne. Ajka už bola v troch rodinách a všetci ju vrátili, že vraj je agresívna. Potrebovala by milujúcu rodinu, kde by jej vynahradili všetko zlé, čo doteraz za svoj krátky život prežila. Nový majiteľ by mal mať skúsenosti s výchovou psíkov a dosť trpezlivosti vychovávať ju. Ajka sa mu za jeho starostlivosť určite odvďačí láskou a oddanosťou. Bližšie informácie prípadným záujemcom poskytne Tinka Popjaková e-mail: tinapopjakova@gmail.com

Denník 2008 a 2009 presunutý do archívu v položke "MIX"