Vianoce sú, keď rozlúskneme orechovú škrupinku
a pod tanier si dáme z kapra šupinku.
Keď na oplátky rozdáme si med,
keď máme vieru, že krajší je svet.
Keď do daru si dáme lásku a pohodu,
keď sa na seba usmievame a máme dobrú náladu.
Keď ľudia k sebe blízko sú,
Vianoce sú pohladenie pre dušu...

26.11.2012 - Dnes dotĺklo srdiečko nášho miláčika Armanika. Všetci sme ho milovali a on miloval nás. Bol to nekonfliktný spoločník so srdiečkom na dlani. Osud nám dovolil byť spolu len krátku dobu a my stále nechápeme, ako sa to mohlo stať. Armani prekročil dúhový most a teraz sa už preháňa po nebeských pláňach. Ďakujeme ti maličký za tvoju lásku, ktorá bola nevšedná a krásna. Takú si vedel dávať len ty! Chýbaš nám veľmi, veľmi... Nikdy na teba nezabudneme.24.10.2012 - Chcela by som sa všetkým našim kamarátom a kamarátkam, ktorí chodia navštevovať našu stránku ospravedlniť za moju paničku. Nejako v poslednej dobe nestíha stránku aktualizovať a pridávať novinky. Ale je pravda aj to, že sa u nás nič svetoborné nedeje. Som zdravá a žijem si svoj kľudný a spokojný psí život bez problémov a prevratných zmien. Takže, vlastne ani nemá veľmi o čom písať...Zvykla som si na nový byt a ešte viac na našu záhradku. Hneď ráno sa postavím ku dverám a čakám, kedy sa otvoria a ja budem môcť vybehnúť von :-)
A viete, že sú to už štyri roky, čo sa na našej stránke stretávame? Veru, štyri roky ubehli odvtedy, čo si ma ako malé šteniatko priviezli domov od mojej pani chovateľky Eriky. Za tie štyri roky sa toho veľa zmenilo. Narástla som a dnes som už dospelá slečna. Vážim 2,60 kg. Na jar ma prvý raz ostrihali, ale už mám zasa dosť dlhé vlásky a do budúcej jari snáď budú zasa až po zem. Som poslušná a kľudná. Rada mám spoločnosť dvojnohých aj štvornohých kamarátov. Tých väčších sa trošku bojím, ale ozaj len trochu.  Doma sa najradšej hrávam s "plyšákmi" ale na rozdiel od niektorých mojich kamarátov som žiadnu hračku ešte nezničila. Mám dve malé "ľudské" kamarátky Maťku a Nikolku s ktorými si užijem kopu zábavy a vôbec mi nevadí, keď ma ťahajú za vlásky, chvostík, alebo ušká. Maťka vie, že sa to nesmie, a už to nerobí a malá Nikolka až trošíčku narastie s tým určite tiež prestane.
Je tú jeseň a pred nami je zima... Zasa príde čas keď si musíme obliekať na prechádzky svetríky a oblečky... Prechádzky v parku po šuchotavom lísti sú sice veselé a zaujímave, ale aj tak mám radšej jar alebo leto.  Prajem vám, kamaráti, aby ste si dovtedy než príde pani zima užili ešte veľa jesenného slniečka a pohody.


27.07.2012
- Je tu leto, začalo sa obdobie prázdnin a dovoleniek. To znamená, že aj náš počítač bude väčšinou opustený čakať na daždivé dni. U nás leto tento rok prinieslo jednu veľkú novinku. Presťahovali sme sa. Doteraz, keď sme chceli ísť na záhradku, najprv sme pozreli či neprší, alebo nie je zlé počasie, potom sme zobrali auto a za 5 minút sme boli na záhradke. Teraz, keď ráno moja panička otvorí dvere na izbičke, môžem rovno vybehnúť na záhradku :-) Jupíííí!!!! To sa mi páči. Nechodí tam nikto okrem mňa, to si vždy skontrolujem. Občas ráno nájdem otlačok labky nejakej zatúlanej mačky, ale aj tie už zistili, kto je tu pánom a našej záhradke sa vyhýbajú :-) Mali ste počuť, ako som vrčala, keď sa k mojej záhradke čo i len priblížili! Zatiaľ tu okrem buriny (plevelu) a veľkých stromov skoro nič nemáme, ale to sa čoskoro zmení. Budem paničke pomáhať okopávať sadiť a siať a onedlho budeme mať krásnu záhradku. Už teraz sa mi páči, že sa môžem hrať, či odpočívať v chládku pod stromami a nikto ma nemôže naháňať či vyrušovať. Štvornohých kamarátov tu síce nemám, no už tu so mnou týždeň bola naša Maťka. To sme sa celé dni hrali a naháňali. Panička sľúbila, že onedlho sem pridá aj nejaké fotky, aby ste videli, ako to tu vyzerá. 
Všetkým vám, naši kamaráti, prajem krásnu dovolenku, alebo veselé prázdniny, veľa pekných slnečných dní a  veselých zážitkov, nech budete na dovolenke alebo na prázdninách ďaleko vo svete, alebo doma...

13.06.2012 - Musím sa vám pochváliť, ako som dnes oslavovala svoj sviatok. Už dlho som vedela, že sa blížia moje narodeniny. Dnes ráno, hneď ako som sa zobudila som zacítila dobrú vôňu a môj noštek ma nesklamal. Keď som dobehla do kuchyne na stole už bola torta so sviečkou. A nie hocijaká :-) Tento rok to bola torta pre moje kamarátky, ktoré mi prídu zablahoželať, s jahodami a želatínou (tú mám rada a vraj je to aj dobré na nožičky). Určite si na nej všetci pochutíme :-) Navrchu bola  sviečka s čísielkom 4, pretože práve dnes mám štyri rôčky.  Hneď po torte prišli na radu ostatné darčeky. Bola ich veru celá kopa. "Plyšáci", maškrtky a tričká, vraj aby ma slniečko nespálolo... Najväčšiu radosť som mala s plyšových zvieratiek. Tento rok som dostala myšičku a zajačika. K narodeninám patrí aj fotenie, vraj, aby moji kamaráti videli, ako som prežila tento sviatočný deň. To bolo samé: tu sa pozri, tam sa otoč, nebehaj... a ja som sa predsa chcela všetkým pochváliť s darčekmi. Ale aspoň si môžete celý môj deň pozrieť aj vy, panička sľúbila, že zajtra pridá narodeninové fotky. Boli to krásne narodeniny. Myslím, že tú moju paničku dobre poslúcham, keď som dostala toľko darčekov. Niekedy sa síce stane, že zle počujem a urobím, čo mi káže až keď to povie druhý raz, ale inak som véééľmi dobrá a poslušná, aspoň ja si to o sebe myslím. Celý deň som dnes pyšne chodila s novými hračkami a všetkým som ich ukazovala. No a maškrtky som si vzala aj na prechádzku, aby som sa o ne podelila s kamarátmi. S myšičkou a zajačikom som sa uložila spinkať. Zmestili sa ku mne do brlôžka a určite sa mi o mojich narodeninách niečo pekné bude snívať. Nakoniec sa chcem poďakovať všetkým mojim kamarátkam a kamarátom, ktorí si na mňa spomenuli a poslali mi prianičká, alebo mi napísali do návštevnej knihy, alebo na Facebook. Ďakujem!!!

12.05.2012 - Kamaráti moji, odkedy prišla jar, mám stále veľa práce na záhradke. Som presvedčená, že bezo mňa by to moja panička nezvládla :-) Takže sa určite ani nečudujete, že vôbec nestíham písať do môjho denníčka. Ale dnes už napísať musím, pretože mám skutočne celú kopu noviniek: Pred pár dňami u nás pri dverách niekto zazvonil a keď sme otvorili zistila som, že o svoje krásne vlásky prišiel aj posledný člen našej jorkširáckej rodiny, náš Sejko. Skoro som ho nespoznala, jediné šťastie, že mám taký dobrý noštek. Hi. hi. Ako sa vám ostrihaný Sejko páči? Mne teda veľmi. Som však veľmi rada, že pri tom strihaní neprišla o vlásky aj naša parádnica Maťka, to by už ozaj  bola veľká škoda...

 

Druhá naša novinka je ešte krajšia!!! Mojej najlepšej kamarátke Lenke sa 4. mája  narodilo celkom malilinké dievčatko Nikolka. Už som ju aj bola pozrieť. Váži síce viac, ako ja, 3360 gramov a meria 49 cm, ale vôbec sa so mnou nechcela hrať :-( Nevadí, ja si chvíľu počkám, ona určite narastie a bude ma ľúbiť a hrať sa so mnou tak, ako Maťka. Takže už mám dve malé paničky - sesterničky Maťku a Nikolku. Moja panička má z toho asi najväčšiu radosť a hovorí, že sú jedna krajšia, ako druhá. Len neviem, ktorá je jedna a ktorá tá druhá :-) Oni sú rovnako krásne obidve. Veľa šťastíčka a zdravia do života ti prajeme Nikolka naša !!!


Veselú Veľkú noc, farebné vajíčka a k tomu veľa slniečka a šťastíčka všetkým kamarátom a ich rodinám praje Fannynka.

05.03.2012 - Kamaráti moji, dnes mám pre vás veľké prekvapenie, teda novinku. Po dlhom sľubovaní a rozmýšľaní sa moja panička rozhodla, že ma predsa len dá ostrihať :-) Ráno to bol deň ako každý druhý. Najprv mi panička očistila zúbky, potom ma očesala a začala sa chystať von. To už som tušila, že sa niečo chystá, lebo von chodíme až neskôr. Posadali sme si do auta a za malú chvíľu sme boli v salóne. Moja psia kaderníčka v novom salóne "Alex" pani Zuzka si ma vzala do parády a stačilo pol hodiny a moje vlásky, ktoré mi rástli skoro štyri roky skončili v odpadkovom koši :-(  Cítila som sa ako nahá, ale panička ma presviedča, že som aj tak pekná, že pre ňu som vždy najkrajšia na celom svete :-) Hoci svietilo slniečko obliekla mi svetrík ale aspoň sa všetci po mne nepozerali... Keď sme prišli domov susedia si ma ani nevšimli, nikto ma nepohladil. Každý sa pýtal paničky kto to je, čieho psíka to varuje. No predstavte si, oni ma nepoznali. Tak som rýchlo začala poskakovať a olizovať ich, aby vedeli, že to som predsa ja :-) A potom začali samé chvály. No verili by ste tomu? Každému sa ten môj nový strih páčil. Ja si najprv musím na nový účes zvyknúť, ale už teraz sa teším, ako dobre sa mi bude naháňať na záhradke. Nebude sa mi všetko zachytávať do kožušteka a keď prídem domov, nebudú ma trápiť s vyčesávaním. Jar je už za dverami, slniečko svieti a hreje, videla som už kvitnúť prvé jarné kvety. Tak si to po dlhej zime na záhradke určite užijem.  Panička už pridala aj nové fotky do môjho fotoalbumu, aby ste lepšie videli ako vyzerám a ako som ten dnešný deň prežila. Dúfam, že sa vám v mojom novom účese páčim :-)


14.02.2012 - Všetkým našim kamarátom a ich paničkám prajeme krásneho Valentína.

12.01.2012 - Ešte raz všetko najlepšie v novom roku, milí moji kamaráti. Konečne sadám k počítaču, aby som vám porozprávala, ako som prežila Vianoce a Silvestra. Ako každého poriadneho psíka aj mňa najviac zaujímalo aké darčeky budú pod stromčekom. Chodila som, hľadala a ňuchala, ale nič som nezistila. Občas ma panička strašila, že darčeky sú len pre tých, ktorí poslúchali... Ale ja som predsa bola dobrá, tak určite pod stromčekom bude niečo pre mňa. Nakoniec som sa dočkala. V celom byte to kráááásne voňalo a v izbe sa rozsvietil stromček. No a pod stromčekom čakala veľká kopa darčekov. Hoci som sa trošičku obávala, nakoniec ich tam pre mňa bolo ozaj veľa. Boli tam maškrtky aj hračky a od všetkých, ktorí ma majú radi. Gumená kačička (kačičky mám zo všetkých hračiek najradšej), psík, loptička, žuvacie kostičky, ale aj krásna deka a voňavá kozmetika. Som predsa veľká parádnica  :-) Ani som nevedela, čo skôr ochutnať a čím sa čo najskôr zahrať.  Ak chcete vidieť, ako to u nás na Vianoce vyzeralo, pozrite si moje fotky.  Vianočnú pohodu vystriedal hlučný Silvester. Bolo to fajn pozerať z okna na všetky tie farebné svetielka, ale už som rada, že je kľud. Toho búchania a strieľania bolo ozaj dosť a dosť. Ja sa síce nebojím, dokonca ani neštekám ale keď ma každú chvíľu zobudia, to sa mi vôbec nepáčilo.
Ešte raz vám všetkým, kamaráti moji, prajem šťastný nový rok a
ďakujem všetkým, ktorí mi poslali krásne vianočné a novoročné prianička.


Všade znie ozvena Vianočného ticha, odniekiaľ z tmy mráz do okien dýcha. Sviečka i prskavka v našich očiach žiari. Prišiel čas obrátiť list v starom kalendári.


Všetkým našim kamarátom a ich rodinám prajeme šťastný nový rok 2012 a ďakujeme za prianičká, ktoré ste nám poslali ...

Denník 2008, 2009, 2010 a 2011 je presunutý do archívu v položke "MIX"