Keď uvidíte svoje sny kráčať v snehu a na srdiečkach pocítite nehu, keď snehová vločka zacengá Vám na nose, nech tíško znejú slová: Prajem vám krásne Vianoce!!!

13.11.2014 - Ahojte kamaráti moji. Pred pár dňami som mala malé výročie. Bolo to 6 rokov, čo si ma moja panička doniesla domov od mojej chovateľky Eriky z chovateľskej stanice "Fortuna jorikas". Ja si už na to síce nepamätám, ale pozrite, tu je fotka z toho dňa aj s Erikou. Ani sa mi veriť nechce, aká som bola maličká :-) Ako ten čas letí.... No a dnes je to práve šesť rokov, čo sa stretávame na tejto mojej stránke.  Za šesť rokov tu bolo veľa noviniek: Fotky, ako som rástla, videá, zápisy z môjho života. Sú tu zachytené radostné chvíle, keď nám pribudli noví kamaráti, ale občas aj smutnejšie, keď sme niekoho stratili... Nájdete tu 30 strihov na oblečky pre jorkšírov a iných malých psíkov, ktoré pre vás vytvorila moja panička, a k tomu aj kopa rád pre paničky našich kamarátov. Za ten čas túto našu stránku navštívilo 83 tisíc návštevníkov. To je skutočne veľa. Sľubujem vám, že sa s paničkou budeme aj naďalej snažiť, aby ste na našej stránke vždy našli niečo nové a zaujímavé. Všetkým vám ďakujem a verím, že sa k nám budete radi vracať aj v budúcnosti. Už dnes sa na vás teším. Vaša Fannynka

12.09.2014 - Prázdniny a leto ubehli ako voda. Ani sme nestihli sadnúť k počítaču a niečo vám napísať. Zdá sa však, že teraz budeme mať možnosť všetko dobehnúť, lebo prší, prší a stále len prší. Takže sedíme doma, v byte a smutne pozeráme von oknom. Tento rok sme "dovolenkovali" doma. Ale nebol to nudný čas, dni utekali a ja som stále mala nejakú robotu. Pomáhala som mojej paničke šiť, varovala som Nikolku a šantila som s Maťko. Panička sľúbila, že zajtra, pozajtra sem pridá aj fotky, tak verím, že si na to nájde čas a vy uvidíte, aká som bola zaneprázdnená a usilovná :-) Kamaráti moji, zdá sa že leto je detinitívne za nami...  Moja panička už otvorila skrinku s vecičkami a skontrolovala môj šatník. To znamená, že zasa sa bude šiť a skúšať a ja sa zahrám na modelku.  Pribudnú mi aj nejaké nové oblečky a ak to stihneme pribudnú aj tu (na stránke) nové strihy. Veru je to tak, prišla jeseň a hoci nepoznám kalendár zistila som to aj ja, podľa počasia. Keď ráno idem prvý krát von, na prechádzku ešte je tma, často prší, alebo aspoň fúka vietor. Zasa príde čas keď si musíme obliekať na prechádzky svetríky a oblečky... Prechádzky v parku po šuchotavom lístí sú síce veselé a zaujímavé, ale aj tak mám radšej jar alebo leto. Ešte dobre, že panička mi ušila toľko oblečkov, že určite nezmrznem. Iste je to aj u vás rovnaké. Pred každou zimou sa paničky vrhnú na nákupy a šitie oblečkov, akoby táto zima mala byť prvá v našom živote... Ja osobne si viem predstaviť oveľa lepšiu zábavu, ako skúšanie oblečkov,  no ale čo by sme pre naše paničky a pre parádu nevydržali?! Prajem vám, kamaráti, aby ste si dovtedy než príde pani zima užili ešte veľa jesenného  slniečka, pohody  a prechádzok... Pááá...
 

14.06.2014 - Ahojte kamaráti moji. Musím sa vám pochváliť, ako som oslavovala svoje šieste narodeniny. Včera, už od rána som tušila, že sa niečo deje. Keď som sa zobudila zacítila som dobrú vôňu a môj noštek ma nesklamal. Keď som dobehla do kuchyne na stole už bola torta so sviečkou, psíkom, aj s kostičkami. Mňam, mňam... Určite si na nej všetci pochutíme :-) No a keď sú narodeniny, to bude nielen torta, ale aj darčeky.  Bola ich veru celá kopa. "Plyšáci", loptičky, maškrtky a aj "kozmetika". Najväčšiu radosť som mala s plyšových zvieratiek. Moja malá kamarátka Nikolka sa so mnou rozdelila o hračky a ja som sa rozdelila s ňou o tortičku. Bolo u nás veselo celý deň. Veď taký sviatok má človek, teda aj pes len raz do roka. K narodeninám patrí aj fotenie, vraj, aby moji kamaráti videli, ako som prežila tento sviatočný deň. To bolo samé: tu sa pozri, tam sa otoč, nebehaj... a ja som sa predsa chcela všetkým pochváliť s darčekmi. Ale aspoň si môžete moju narodeninovú oslavu pozrieť aj vy, panička už fotky pridala na stránku. Boli to krásne narodeniny. Myslím, že tú moju paničku dobre poslúcham, keď som dostala toľko darčekov. Celý deň som dnes pyšne chodila s novými hračkami a všetkým som ich ukazovala. No a maškrtky som si vzala aj na prechádzku, aby som sa o ne podelila s kamarátmi. Po obede som si musela trochu odpočinúť, aj bruško potrebovala chvíľu vytráviť a Nikolka sa ku mne pridala, spinkali sme spolu. Snívalo sa nám o mojich narodeninách a spomínali sme aj tie Nikolkine, ktoré sme oslávili pred mesiacom. Kto vie, kedy ma Nikolka dobehne? Ona je síce väčšia, ako ja, ale ja už mám šesť rokov, teda som staršia. Tak ako to vlastne je? Nakoniec sa chcem poďakovať všetkým mojim kamarátkam a kamarátom, ktorí si na mňa spomenuli a poslali mi prianičká, alebo mi napísali do návštevnej knihy, alebo na Facebook. Ďakujem!!!

 


29.05.2014
 
- Tento rok sa jar ohlásila veľmi skoro. Podľa kalendára mala ešte všade vládnuť zima, no slniečko a príroda sa asi rozhodli inak. Odkedy začalo byť vonku teplo a prišla jar, mám stále veľa práce na záhradke. Vyhrabať trávnik, pokosiť, zasadiť nové kvietky, som presvedčená, že keby som mojej paničke nepomáhala, určite by to sama nezvládla :-) N záhradke však je čas aj na hry a zábavu. Najradšej behám s loptičkou, alebo naháňam naše dievčence. Takže sa nečudujete, že vôbec nestíham písať do môjho denníčka. Dnes však vonku od rána prší, tak som sa rozhodla dohnať zameškané a napísať vám pár riadkov, aby ste vedeli, čo je  nás nové. Pred dvoma týždňami som bola zablahoželať našej Nikolke k narodeninám.  Ani sa mi veriť nechce, že už má dva rôčky. Všetci o nej hovoria, že "rastie ako z vody", ale ja som veru Nikolu nikdy nevidela piť vodu. Vždy jej dávajú mliečko, alebo čajík... Je to už veľká slečna a moja dobrá kamarátka. Mali by ste vidieť, ako sa spolu hráme a naháňame. Boli to krásne narodeniny a verím, že onedlho aj ja dostanem tortičku a darčeky, veď budem mať tiež narodeniny. Som už veľká slečna, budem mať 6 rokov. Určite mi príde zablahoželať aj Nikolka a donesie mi darček. Myslím, že darčekov dostanem veľa, veď som celý rok poslúchala a pomáhala paničke. bude Verím, že prídete ku mne na stránku nakuknúť, ako som svoje narodeninky oslávila. Teraz však už bežím, vonku prestalo pršať a ja sa už teším na prechádzku. Zatiaľ sa majte krásne a užívajte si slniečko a jarnú pohodu. Pááá... :-)  

 

Veselú Veľkú noc, farebné vajíčka a k tomu veľa slniečka a šťastíčka, 
všetkým kamarátom a ich rodinám praje Fannynka.

03.02.2014 - Moja panička vždy hovorí, že čas veľmi uteká. Ja som ho síce nikdy utekať nevidela, hoci sa stále pozerám z okna, ale pravda je, že Vianoce sú za nami a vonku je zima. Cez Vianoce bolo u nás veselo, boli tu moje malé kamarátky Maťka a Nikolka a stále pribúdali nové darčeky. Myslím, že som dobre poslúchala, lebo pod stromčekom som mala skoro toľko darčekov, ako naše dievčence :-) Našla som tam maškrtky aj hračky a oblečky. Tie sa veru v zime zídu, aby ma neoziabali labky. Okrem týchto darčekov ma prekvapila aj panička môjho kamarátka Amka, ktorá mi namaľovala tento krásny obrázok. Fííííha, ale som tam pekná, že? Tento obrázok sme využili aj na vianočné prianičká pre vás. Na konci roka vianočnú  pohodu vystriedal hlučný Silvester. Bolo to fajn pozerať z okna na všetky tie farebné svetielka, ale už som rada, že je kľud. Aj tentoraz toho búchania a strieľania bolo ozaj dosť a dosť. Ja sa síce nebojím, dokonca ani neštekám ale keď ma každú chvíľu zobudia, to sa mi vôbec nepáčilo. Som skutočne rada, že Silvestra je len raz za rok. Nemám rada zimu, ale behať po snehu a váľať sa v ňom, to sa mi páči. Žial, tohoročná zima je na sneh skúpa. Prvý sniežik napadal až predvčerom a to ho je tak máličko, že sa z neho ani neteším. Ani len  snehuliačika pre Nikolku som nemohla spraviť :-( Len noštek a labky ma z neho oziabali... Keď si panička nájde trochu času pridá na stránku aj fotky ako som strávila Vianoce a ako som sa pokúšala urobiť snehuliaka :-) Určite to bolo také pekné a veselé cez Vianoce aj u vás.  Ešte raz vám všetkým, kamaráti moji, prajem šťastný nový rok a ďakujem všetkým, ktorí mi poslali krásne vianočné a novoročné prianička.

Nech zvony zvonia a srdcia plesajú,
nech sviece horia a čaše štrngajú,
teraz keď ku šťastiu je iba krok,
prajem Vám šťastný Nový rok...