Mráz namaľoval na okná biely kvet a vianočný čas opäť prišiel k nám.
Pod bielou perinou spí celý svet a každý začal veriť rozprávkam.
Nech sa Vám vyplní, po čom srdce túži, radosť a láska vstúpia na Váš prah.
Prajeme tiež, nech zdravíčko slúži a žite krásne ako v rozprávkach.


02.12.2015 - Posledný rok  mala naša Fannynka stále častejšie tráviace problémy. Napriek tomu, že sme vyskúšali rôzne rada a diéty, kŕmili sme ju kvalitnými granulkami, stav sa nezlepšoval a preto sme sa na radu nášho pána doktora začali čoraz častejšie rozmýšľať nad kŕmením prirodzenou surovou stravou - barfom. Asi mesiac som vyhľadávala a čítala všetko, čo som na túto tému našla na internete a hľadala čo by sa hodilo pre dospelého trojkilového psíka. Rôzne vzorové jedálničky ktoré som predtým našla bolo väčšinou pre veľké plemená a čisto matematický prepočet by nám asi nevyhovoval. Potom som "natrafila" na stránku CHS Welvet Night Dreams. Na ich stránke http://info.barfapes.sk/  som našla odpoveď na väčšinu svojich otázok a bolo rozhodnuté. Budeme kŕmiť barfom. Hneď od prvého dňa sa Fanny s chuťou pustila do nezvyčajného jedla a miska bola prázdna behom pár sekúnd. Bolo zrejme, že jej chutí. Ak by vás zaujímali naše prvé skúsenosti a ako to Fannynka zvládla, do položky "Pel Mel" sme pridali aj článok zo stránky infobarfpes.sk, aj naše prvé skúsenosti, ktoré budeme pribežne dopĺňať.  Nájdete tam pár odkazov z ktorých som čerpala a ak sa rozhodnete pustiť do barfovania aj vy, držíme vám palce a vašim psíkom prajem dobrú chuť.

25.10.2015 - Ani sme sa nenazdali a prišla jeseň. Letné horúčavy vystriedalo chladné a daždivé počasie. U nás je pre jeseň typické ešte niečo. Moja panička vytiahne všetky moje oblečky, vytriedi ich a vždy sa jej zdá, že toho mám na zimu málo. Potom samozrejme nasleduje doplnenie šatníka, šitie zimných oblečkov. Ani tento rok nebol výnimkou, našťastie sa šilo len dva dni a tak sa aj skúšanie a predvádzanie dalo vydržať. Nemám rada oblečky a už vôbec nie ich skúšanie. To najprv počuť hrkotanie šijacieho stroja a potom pri dokončovaní  veci sa natĺkajú cvoky. To sa podľa mňa až chalupa trasie. Potom panička povie, že vraj pekne stoj... Keď ja celá prestrašená čakám, kedy mi padne niečo na hlavu. No zvládli sme to a zasa mám na rok pokoj. Príjemnejší deň ma čakal dnes. To som mala výročie čo som prišla do nášho domu. Ani veriť sa mi nechce, že som s mojou paničkou už sedem rokov. A sedem rokov je aj odvtedy, čo sa stretávame s vami, kamaráti moji na tejto našej stránke. Som rada, že sem chodievate a verím, že sa budeme stretávať aj naďalej. Prajem vám peknú jeseň a veľa slniečka. Vaša Fannyka  :-)

24.08.2015 - Kamaráti moji, sú už za nami skoro celé prázdniny a veľmi horúce leto. Určite sa nečudujete, že sme sa vám neprihovorili za celé dva mesiace. No v takomto počasí iste nik pri počítači nesedel, a veru ani my. Trávili sme väčšinu času v záhradke pri bazéne, hoci ja vodičku moc nemusím :-( To si radšej ľahnem do chládku pod stromom a tam odpočívam. Často mi cez leto spoločnosť robili moje malé kamarátky Maťka a Nikolka, takže u nás vždy bolo veselo. Naše dievčence si chceli leto poriadne užiť, od septembra totiž Maťka pôjde v škole už do 2. triedy a Nikolka pôjde prvý raz do škôlky... Ale sľubujem vám, už od budúceho mesiaca sa "polepšíme" a nájdeme si čas aj na našu stránku a možno pribudnú aj nové strihy, lebo môj šatník sa po poslednej návšteve psieho útulku u nás nejako "stenčil". Zatiaľ sa majte krásne, kamaráti moji,  a užite si posledný prázdninový týždeň. Pááá...
14.06.2015
- Ahojte kamaráti. Ani som sa nenazdala, ubehol rok a blížili sa moje 7. narodeniny. Panička s tým spočiatku robila veľké tajnosti, ale keď som prišla z novým účesom zo salónu a videla som, že chystá balíčky-darčeky, hneď mi bolo všetko jasné. Potom som zacítila sladkú vôňu a môj noštek ma nesklamal. V kuchyni na stole bola torta so sviečkou, psíkom a keksíkmi, zvieratkami. Mňam, určite si na nej všetci pochutíme :-) No a keď sú narodeniny, to bude nielen torta, ale aj darčeky.  Bola ich veru celá kopa. "Plyšáci", loptičky, maškrtky a aj "kozmetika". Najväčšiu radosť som mala s plyšových zvieratiek. Moja malá kamarátka Nikolka sa so mnou rozdelila o hračky a ja som sa rozdelila s ňou o tortičku. Bolo u nás veselo celý deň. Veď taký sviatok má človek, teda aj pes len raz do roka. K narodeninám patrí aj fotenie, vraj, aby moji kamaráti videli, ako som prežila tento sviatočný deň. To bolo samé: tu sa pozri, tam sa otoč, nebehaj... a ja som sa predsa chcela všetkým pochváliť s darčekmi. Ale aspoň si môžete moju narodeninovú oslavu pozrieť aj vy, panička už fotky pridala do môjho fotoalbumu. Boli to krásne narodeniny. Myslím, že tú moju paničku dobre poslúcham, keď som dostala toľko darčekov. Celý deň som dnes pyšne chodila s novými hračkami a všetkým som ich ukazovala. Snívalo sa nám o mojich narodeninách a spomínali sme aj tie Nikolkine, ktoré sme oslávili pred mesiacom. Kto vie, kedy ma Nikolka dobehne? Ona je síce väčšia, ako ja, ale ja už mám sedem rokov, teda som staršia. Tak ako to vlastne je? Nakoniec sa chcem poďakovať všetkým mojim kamarátkam a kamarátom, ktorí si na mňa spomenuli a poslali mi prianičká, alebo mi napísali do návštevnej knihy, alebo na Facebook. Ďakujem!!    

28.04.2015 - Aj tento rok som každý deň zvedavo vykúkala z okna do záhradky. Pozorovala som ako sa blíži jar a čakala, kedy rozkvitnú prvé kvietky. Tento rok sa jar ohlásila neskoro. Podľa kalendára tu už mala byť, no všade ešte vládla zima. Potom však slniečko začalo teplejšie hriať a za pár dní rozkvitli krokusy. Odvtedy mám stále veľa práce na záhradke. Vyhrabať trávnik, pokosiť, zasadiť nové kvietky... Som presvedčená, že keby som mojej paničke nepomáhala, určite by to sama nezvládla :-) Na záhradke však je čas aj na hry a zábavu a občas aj na maškrtenie. Zato, že usilovne pomáham vždy dostanem nejakú odmenu. Naposledy to bol tvarohový nanuk "Míša". Mňáááám. To vám bola dobrota. Veď sa len pozrite, ako mi chutil! Keď bol nanuk zjedený ešte mi ostalo drievko a to by ste sa čudovali, ako sa dobre hryzie a hrá sa s ním. Jar mám veľmi rada. Keď slniečko svieti ľahnem si na trávnik a vyhrievam sa. Nemusím si na prechádzky obliekať svetríky, vestičky kabátiky, hreje ma slniečko. Jar mám rada aj preto, že sa blížia moje narodeniny. Už za pár týždňov budem mať sedem rokov a už dnes sa teším na tortičku a darčeky. Určite sa vám potom so všetkými pochválim.  No neviem, aká bude tortička, lebo keď ma moja panička naposledy vážila zistila, že som trochu pribrala a smiala sa mi, že mám veľké bruško :-) No povedzte, kto za to môže, že mi varí samé dobroty a že mi papať chutí?!
Kamaráti mám pre vás aj jednu novinku. Mám nového virtuálneho kamaráta. Volá sa Best in Show Choppard a býva v Bratislave u našej kamarátky Danky, ktorá prednedávnom prišla o Devka. Bestík u nej našiel láskyplný domov, v ktorom má aj kamaráta, bratríčka Amka. 

01.03.2015 - Dnes sme sa dozvedeli veľmi, veľmi smutnú a bolestnú správu. Náš kamarát Devko - DEVIL Hairy Ball prekročil Dúhový most a odišiel do psieho nebíčka. Je nám to veľmi, veľmi ľúto. Navždy ostaneš v našich srdiečkach, Devko. Budeš nám veľmi chýbať. Nikdy na teba nezabudneme, s láskou budeme spomínať...

..

10.02.2015 - Ani sme sa nenazdali, a je za nami január aj polovica februára. Vonku je zima, ako sa patrí a hoci je to u nás zriedkavosť, napadlo aj veľa snehu. Sneh mám rada a užívam si zimné prechádzky. Jediný problém je, že sa mi sniežik lepí na labky, až na nich mám gule, akoby som išla stavať snehuliaka :-) Mám aj kopu nových fotiek z prechádzky aj zo záhradky a panička sľúbila, že ich sem čoskoro pridá. Potom uvidíte, ako zima u nás vyzerá. Na stránke máme jednu zmenu, ubudla položka Mini Butik. Vecičky či v nej boli, ale aj kopu ďalších sme pozbierali a odnesieme ich do nášho trnavského útulku. Chodievame tam každý rok aspoň trošku potešiť psíkov a pomôcť. Tu je prvá časť, čo tam tento rok odnesieme, ale ešte sme pripravili deky a kúpili granulky. Možno by ste aj vy doma našli vecičky, bez ktorých by ste sa zaobišli a psíkov v núdzi je vždy veľa.... Radosť psíkov v útulku a dobrý pocit určite zahreje vaše srdiečko.
Do položky "Pele Mele" sme pridali fotonávod na žväčšenie našich strihov. "
Posledná zmena nás ale nepotešila. Museli sme dočasne vymazať našu "Návštevnú knihu", lebo bola denne plná SPAM-u, fakt sme tie nezmyselné odkazy a reklamy nestíhali vymazávať.
Svoj odkaz, správičku nám však môžete zaslať priamo na našu mailovú adresu: yorkiefan@pc3000.sk  Ďakujem vaša Fannynka.


Nech zvony zvonia a srdcia plesajú, nech sviece horia a čaše štrngajú,
teraz keď ku šťastiu je iba krok, prajem Vám šťastný Nový rok

2015

Denníky za roky 2008 až 2014 nájdete v archíve v položke "Pel Mel"